Antivirüs Programları | Güzeldir

Antivirüs Programları

Günümüzde işletim sistemleri hızlı ve devamlı güncellenen yapıları ile bilgisayarlarınızın ve mobil cihazlarınızın güvenliğini daha iyi koruyabiliyorlar. Ancak her gün yeni bir güvenlik açığı ve virüs internet üzerinde milyonlarca cihazı tehdit etmektedir. Bu güvenlik açıklarından ve virüslerden koruma sağlamak amacıyla, işletim sistemlerinin kendi koruma kalkanları yeterli olmamaktadır. Bunun için ek programlar ile bilgisayarları ve mobil cihazları korumak önemlidir. Devamlı olarak bilgisayarlarımıza bulaşan virüsler, malwareler, kötü amaçlı yazılımlardan cihazlarımızı temizlemek ve tam zamanlı koruma oluşturabilmek için çeşitli güvenlik programlarının kullanılması gerekmektedir. Cihazlarda bu programların kullanılmaması durumunda birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bilgisayarlarınızın yavaşlaması, kişisel bilgilerinizi çalınması, çeşitli saldırılarda bilgisayarınızın sizden habersiz kullanılması bu sorunlardan birkaçıdır. Son zamanların en güncel ve en iyi performansa sahip güvenlik yazılımlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

En İyi Anti Virüs Programları

Bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan testler sonucunda 2016 yılı en güncel ve en iyi anti virüs programları şunlardır.

  • Avast Anti Virüs: Uzun yıllardır antivirüs yazılımları üzerinde çalışma yapan Avast, antivirüs programını kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Basitleştirilmiş ara yüzü ile kolay kullanım sunan güvenlik yazılımı performansı ile de dikkat çekmektedir.
  • Bitdefender Antivirüs: Zararlı yazılımlara ve virüslere karşı sürekli güncellenen yapısı ile etkin koruma sağlayan bir yazılımdır. Bulut tabanlı çalışma ağırlık verdiği için sisteminizi de fazla zorlamamaktadır. Bitdefender güvenlik yazılımının ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunmaktadır.
  • Kaspersky Anti virüs: Tanınırlığı oldukça yüksek olan bir virüs programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaspersky özellikle sistemi yoran ve yük getiren bir güvenlik yazılımı olarak bilinse de sağladığı üst düzey koruma ve temizleme için tercih edilmektedir. Son yıllarda daha az kaynak tüketimi ile yüksek performans sunmaktadır. Hem bilgisayarlarınız da, hem de android tabanlı mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz rakiplerine göre fiyatı yüksek olan bir antivirüs yazılımıdır.
  • Avg Antivirüs: Kolay ve sade bir ara yüze sahip olan Avg anti virüs yazılımı daha düşük bellek kullanımı ve daha az yer kaplaması açısından değerlendirilebilir. Artı yönleri sık güncellenen yapısı, sosyal ağ koruması, kullanım kolaylığı. Eksi yönü ise çok sık aralıklar ile bildirimler ve uyarılar göstermesi.

internet güvenlik

  • Norton Security: En çok bilinen ve oldukça fazla kullanıcıya sahip olan, köklü bir anti virüs programıdır. Standart, Deluxe ve Premium olarak üç sınıfa ayrılmaktadır. Bilgisayarınızı internet ortamındaki tehlikelere ve virüslere karşı etkin bir şekilde korumaktadır. Akıllı yapısı sayesinde sistemi fazla yormamaktadır. Tarama süresi biraz uzun sürmektedir.
  • 360 Total Security: Bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yüksek performansa sahip bir güvenlik yazılımıdır. Sisteminizi zararlı yazılımlardan virüslerden korumanın yanında bilgisayar hızlandırma, gereksiz dosyaları silme ve sistem optimizasyonu sağlamaktadır. Kolay ve anlaşılır ara yüzü ile ek araçları kullanarak daha birçok tercih de bulunabilirsiniz.

Günümüzde virüsler, malware ve trojanlar ile internet güvenliği tehdit altındadır. Bilgisayarınızı, mobil cihazlarınızı bu zararlı yazılımlara karşı korumak bir ihtiyaç halinden çıkarak nerdeyse bir zorunluluğa dönüşmüştür. Sisteminize sızdırılan bu zararlı yazılımlar ile cihazlarınızın hack saldırılarında kullanılması, kimlik hırsızlığı ve bunun gibi daha birçok tehlikeye maruz kalmamak için anti virüs programlarının kullanılması gerekmektedir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın