Arı Sütü Kremi | Güzeldir

Arı Sütü Kremi

Cilt güzelliği ve sağlığı için son zamanlarda oldukça popüler olan arı sütü kremi, Eski zamanlardan beri cilt güzelliği için kullanılmıştır. Bu krem süt olarak adlandırılmış olsa da bildiğimiz süt ile hiçbir alakası yoktur. İşçi arıların salgıladığı bir maddeden oluşan bu faydalı ürün özellikle cilt için mucizevi etkiler yaratmaktadır. Cilt sürüldüğünde derinlemesine bir etki göstererek cilt hücrelerinin canlı tutulmasını sağlamaktadır. Düzenli kullanıldığında kırışıklıkları önleyici ve giderici bir etki göstermektedir. Bu doğal arı ürününün düzenli kullanılması ile sarkmalar ve kırışıklıklar çok önemli ölçüde azaldığı gözlemlenmiştir. İşçi arıların yutak salgısından meydana gelen bu süt kraliçe arıyı beslemek için kullanılır. Biyolojik ve kimyasal açıdan en faydalı maddeler arasında yer almaktadır. İçeriğindeki vitaminler, karbonhidrat, yağ ve aminoasitler ile eşsiz bir ürün olarak değerlendirilmektedir.

Arı Sütü Kreminin Faydaları

  • Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar, cilt üzerinde olumlu etkileri vardır.
  • Arı sütü kremi cilt için oldukça iyi bir nemlendiricidir.
  • Yaşlanma karşıtı (Anti ageing) özelliği ile yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar ve sarkmalar üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.
  • Akne, sivilce ve siyah noktalar karşı olumlu etkiler göstermektedir.
  • Ciltte oluşan alerji, tahriş ve kızarıklıklarda iyileştirici bir özelliğe sahiptir.
  • Kolesterolü düzenleyici bir etkiye sahiptir.
  • Vücutta oluşan kesik ve yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.
  • Güneşin yaydığı zararlı ışınlardan cildinizi arı sütü kremi ile koruyabilirsiniz.
  • Menopoz sırasında kadınların cildinde oluşan olumsuzlukları giderici etkiye sahiptir.

cilt arı sütü kremi

Arı sütü kremi bilimsel olarak en fazla yarar sağlayan salgılardan biri olarak nitelendirilmektedir. Arı sütü kremi yatmadan önce ince bir tabaka halinde cilt’de uygulanır ve birkaç saat cilt üzerinde kalması gerekmektedir. Miktarın fazla uygulanmasının herhangi bir zararı yoktur ancak ekstra bir fayda da sağlamamaktadır. Kozmetik ürünlerde de arı sütü kremi içeren ürünler üretilmeye başlanmıştır. Birçok cilt bakım kreminin içeriğinde bu salgı kullanılmaktadır. Kozmetik ürünlerin yanı sıra, doğal olarak aktarlarda ve eczanelerden temin edebilirsiniz. Bilinirliği olan ve kaliteli arı sütü krem markalarının tercih edilmesi gerekmektedir.

Yüz, boyun ve kollara yapılacak masaj eşliğinde uygulanan arı sütü kremi sarkmalara karşı oldukça etkili olduğu görülmektedir. Deriyi canlı ve diri tutan bu kremin düzenli kullanılması gerekmektedir. Arı sütü kremi fiyatı 50 tl ile 200 tl arasında değişen miktarlarda satılmaktadır. Bu fiyat değişikliklerinin nedeni sahte ürünlerin piyasada oldukça fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Miktarına bağlı olarak fiyatı değişmektedir. Arı sütünün az miktarda ve zor elde edilmesinden dolayı arı sütü kreminin fiyatı da yüksektir. Çok ucuz olan kremlerin tercih edilmemesi gerekir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın