Bilgisayarda Android Çalıştırma | Güzeldir

Bilgisayarda Android Çalıştırma

pc'de android

Akıllı telefonlarımızda ve tablet gibi cihazlarınızda kullandığınız uygulamaları Windows tabanlı bilgisayarlarda kullanmak için çeşitli programlar ve eklentiler bulunmaktadır. Bu programlar ve eklentiler ile oldukça kolay bir şekilde android platformunda çalışan uygulamalar kullanılabilmektedir. Bilgisayarda instagram başta olmak üzere birçok uygulamayı kolayca kullanabileceksiniz. Artık geliştiricilerin çoğunluğu yeni geliştirdikleri program ve uygulamaları mobil alana yönelik yapmaktadırlar. Bu uygulamalardan daha fazla yaralanabilmek için çeşitli emülatörler bulunmaktadır.

 

Uygulamaları Bilgisayarda Çalıştıran Programlar

bilgisayarda uygulama

Android Studio

Windows tabanlı bilgisayarınızda iyi bir android deneyimi yaşamak istiyorsanız Android Studio programı işiniz görecektir. Bu program ile Google play uygulamalarınızı kullanabileceksiniz. Bu programı bilgisayarınızda kullanabilmeniz için sisteminizde Java Development Kit’in yüklü olması gerekmektedir. Programın birçok avantajının yanı sıra en önemli dezavantajı kullanımının biraz karışık olmasıdır.

Android Studio İndirme Linki: https://developer.android.com/studio/index.html

 

android çalıştırma programları

BlueStacks App Programı

Dönüştürücü programlar arasında en çok kullanılandan biriside BlueStacks programıdır. Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Program Windows XP ve sonrasındaki versiyonlarında kullanılabilmektedir. Az uğraşarak android tabanlı uygulamalarınızı bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz. Programın gördüğüm en önemli problemi çalışırken bilgisayarı kasmaktadır ve ara sıra donmaktadır.

BlueStacks App i ndirme Linki: http://www.bluestacks.com

 

mobil oyun oynama

Windroy

BlueStacks alternatifi olarak kullanabileceğiniz diğer bir emülatör programı da Windroy programıdır. Bilgisayarınızda tam ekran olarak kullanabileceğiniz iyi bir programdır. En önemli sorunu Google Play’a bağlanamamasıdır. Kullanmak istediğiniz uygulamaları yüklemeniz gerekmektedir.

Windroy İndirme Linki: https://windroy.tr.softonic.com/

 

bilgisayarda instagramAndroid-x86 Dönüştürücüsü

Android-X86 diğer programlardan farklı olarak android’i taklit ederek kullanmak yerine bilgisayarınızda kurabileceğiniz sanal bilgisayarın içine kurarak mobil uygulamalarınızı kullanmanızı sağlamaktadır. Bilgisayarınızda kuracağınız sanal makineye Android-X86’yı kurarak tam anlamıyla android uygulamalarından yararlanabilmeniz mümkün.

Android-x86 İndirme Linki: http://www.android-x86.org/download

 

Non app player programı

En iyi program olarak tanımlayabileceğim non app player, Android emülatörlerini çalıştırabileceğiniz bir platformdur. Birden fazla dönüştürücüyü program üzerinden kullanabilirsiniz. En güzel yanı ise ekran kaydı ve ekran görüntüsü alınabilmesi.

 

Chrome Eklenti İle Android Kullanma

Windows, Linux ve OS X platformlarında Chrome eklentisi ile mobil uygulamalarınızı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Bu yöntemi kullanabilmek için öncelikle ARChon runtime indirmemiz gerekiyor. Daha sonra Chrome tarayıcısında Menü – Araçlar – Uzantılar yolunu izleyerek, Sağ tarafta bulunan geliştirici modu etkinleştirilmelidir. Paketlenmiş uygulama yükle sekmesi tıklanarak ARChon runtime klasörü açılmalıdır.

andy android program

Andy Emülatörü

Performans olarak oldukça iyi bir emülatördür. Çalışma şekli olarak BlueStacks’a benzemektedir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu program ile Android oyun ve uygulamalarınızı bilgisayarınızda kullanabileceksiniz.

Andy Emülatörü İndirme Linki: http://www.andyroid.net/

 

mobil uygulamaları windows

Nox Emülatörü

Özellikle oyunlar için önerebileceğim bir dönüştürücüdür. En önemli artı yönü ise oyun konsollarını desteklemesidir. Bilgisayarınızda oyun kollarını kullanarak oyun oynamanıza imkan tanımaktadır.

Nox Emülatörü İndirme Linki: http://noxandroidemulator.com/

 

Sizde Mobil cihazlarınızda bulunan oyun ve uygulamaları, Windows veya Linux tabanlı bilgisayarlarınızda kullanmak istiyorsanız yukarıda kısaca açıkladığımız programlarını kullanarak bunu yapabilirsiniz. Daha geniş ekranda telefonda oynadığınız oyunları oynayabilirsiniz.

Bilgisayarda Android Çalıştırma (12 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Android Studio ve BlueStacks kullandım. Amacınıza göre uygun bir program tercih etmelisiniz.

  2. Unlost’u takip ediyorum bilgisayardan oynuyorlardı mobil oyunları artık sayenizde bende oynuyorum teşekkürler 😀

  3. arkadasıma yazıyı tavsiye edecegım. gecenlerde nette arıyordu ama pek bır sey bulamadı. tesekkur ederım

  4. Her yerde Android görmek de sıktı artık ya, bari bilgisayarımız windows kalsın.

  5. Ben BlueStacks programını kullanıyorum bilgisayardan Clash of clans oynuyorum savaşlarda daha etkili olmamı sağlıyor.

  6. Aman Android buraya girmesin bari. Elektronik kon usunda en büyük pişmanlığım bir android cihaz kullanmaktır kesinlikle.

  7. Favori programım, Bluestacks dir biraz ağır fakat gerçekten birebir andeoid telefon kullanıyormuş gibi hhissiyat veriyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın