Cilt Detoksu İçin Cilt Bakım Kürleri | Güzeldir

Cilt Detoksu İçin Cilt Bakım Kürleri

Tüm kadınlar ciltlerinin temiz, parlak ve güzel görünmesini ister. Cildin temiz görünmesi için de arınması gerekir. Ölü hücrelerinden temizlenmemiş cilt rengi soluk, lekeli ve akne ile sivilce sorunlarıyla karşı karşıyadır. Bu nedenle ilk önce ciltteki ölü hücreler temizlenerek arındırılmalıdır. Bu da cilt detoksu ile mümkündür. Cilt detoksu cildinizi en etkin bir şekilde arındırma işlemidir. Cilde canlılık ve parlaklık vererek ciltte leke, kırışıklık ve siyah nokta oluşumunu engeller. Bu yüzden detoks uygulamasını mutlaka hayatınızın parçası haline getirmelisiniz.

Cilt detoksunun en önemli faktörlerinden su oldukça önemlidir. Günde en az 2 litre su içerek detoksun ilk aşamasını gerçekleştirmiş olacaksınız. İkinci aşama ise yine temizleme ve arındırma aşaması olan cildinizi buhara tutmak. Yüzünüzü buhara tutarak siyah noktaların oluşumunu en aza indirmiş ve cildinizi temizlemiş olacaksınız. Sonraki aşama da cildinizi keselemek veya cildinize fırçalama işlemi uygulayarak cildinizi ölü hücrelerden arındırmaktır. Tabii bunların yanında cildinize peeling ve maske yapmayı da ihmal etmeyin. Düzenli olarak haftada 2 kez maske ve peeling uygulaması yapın.

Cilt detoksu için beslenme de önemli rol oynar. Özellikle yeşil yapraklı sebzeler, ceviz, badem yağı, narenciye grubu gibi vitamin ve mineral bakımından zengin besinler tüketmek cildinizin canlanmasına ve parlamasına katkı sağlayacaktır. Bu besinleri tüketmenin yanı sıra cilt için yapılan hatalardan da uzak durulmalı. Mesela bunlardan ilki ve çok yapılanı yüzü sıcak su ile yıkamak. Evet, sıcak su buharı gözenekleri açar ama sıcak su doğrudan yüz yıkamak için kullanıldığında cildinizin yaşlanmasını ve sarkma gibi sorunlarını hızla artırır. Bu nedenle cildinizi daima soğuk su ile yıkayarak hücrelerinizi harekete geçirip kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz.

cilt bakımı

Bu işlem sonucu cildiniz harekete geçtiğinden canlılığını sürekli olarak koruyacaktır. Cilt detokslarında cilt tipleri de oldukça önemlidir. Ayı detoks yağlı ciltte ya da kuru ciltte aynı sonucu vermeyebilir. Bu nedenle daha çok cilt tipinize uygun detoks uygulamaları yapmalı ve ona göre ürünler kullanmalısınız. Yağlı ciltler için daha çok yağ alıcı c vitamin yönünden zengin narenciye grubu meyvelerinden yararlanılmalı. Eğer kuru bir cildiniz var ise nemlendirici ve arındırıcı cilt detokslarından faydalanmanız da yarar var.

Eğer arınmış, parlak ve güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizi yukarıda da anlattığımız gibi detoks uygulamalarıyla canlandırabilirsiniz. Yalnız cildinizi canlandırırken bir yandan da kullandığınız ürünlere de bir hayli dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu ürünler tabii ki kozmetik ürünleridir. Kozmetik ve makyaj ürünleri cilt gözeneklerini kapattığı için cildinizde daha çok yağ ve kir birikmesine neden oluyor ve cilt bunu dışarı atamadığı için daha farklı cilt problemleri ortaya çıkıyor. Bu problemlere mahal vermemek için cilt detoks programlarına uymalı ve cildiniz için kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın