Doğal Saç Bakımı | Güzeldir

Doğal Saç Bakımı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte saç bakımı ve saç rengi değişikleri de başladı. Özellikle yazın deniz ve güneş ışınlarından yıpranan saçlar kışın gelmesiyle bakım ve onarıma girdi adeta. Saçlar kadınların en önem verdiği bir parçası olduğu için kadınlar saçlarına çok bakar. Hatta kadınların psikolojisinde de büyük bir etki oluşturduğunu söylememiz mümkün. Bir kadın çok üzülmüşse ya da psikolojik açıdan sıkıntılı dönemler geçiriyorsa ya saçını kısaltır ya farklı bir kesim tercih eder ya da saçını farklı bir renge boyatıp farklılık yaratmak ister. Gerçekten çoğumuz da var bu. En kolay değişiklik yapabileceğimiz ve en çok göze çarpan özelliğimiz saçlarımız olduğu için genellikle değişimimizi saçlar üzerinden gerçekleştirmeyi tercih ederiz. Saçlarımızı değiştirmek kadar saç bakımımızı da düzenli bir şekilde yapmak saçlarımızın sağlığı açısından oldukça faydalı olacaktır. Saç bakımı konusunda çeşitli kür ve doğal maskeler olması da işimizi bir hayli kolaylaştırmıştır. Özellikle son zamanlarda revaçta olan saç serumları da saçların sağlıklı ve hızlı bir şekilde olanak sağlıyor. Eğer sizlerin saçı da zayıf ve sağlıksız görünüyorsa mutlaka saç serumu veya saçlarınıza bakım maskelerini uygulayabilirsiniz.

Saç bakım maskeleri denince akla hemen kuaförlerde çok pahalı ve uçuk fiyatlara uygulanan işlemler aklınıza gelmesin. Çünkü doğamızın bizlere verdiği şifayı hiçbir yerden bulmamız mümkün olmadığından kendinize ne için bir çare arıyorsanız muhakkak doğada bulunmaktadır. Çünkü her şeyin doğalının daha faydalı olması da bu durumu kanıtlar niteliktedir. Mesela doğal olan bir meyve ile hormonlu bir meyve sizce aynı besini ve vitamini verebilir mi? Tabi ki hayır. İşte bu sebepten dolayı sizde saçlarınıza maske yapmak için doğada bulunan bitkileri kullanarak çok bakımlı ve sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda bir hayli ön plana çıkan ve şampuanlar içerinde de bulunan argan yağı saçlara içerinde bulunan E ve D vitaminleri sayesinde parlaklık vererek yumuşak olmasını sağlar. Diğer bir bitkisel olan yağımız biberiyeyi kullanarak saçların dökülmesini önleyebilirsiniz. Bunların yanında aşırı ve rahatsız edici saç yağlanmasını önlemek için limon, kuru saçlara nem ve parlaklık vermek için de bal kürlerini tercih edebilirsiniz.

saç bakım ürünleri

Biraz önce de belirttiğimiz gibi doğada bulunan her şeyden en iyi şekilde faydalanarak saçlarımızın çok sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabiliriz. Yalnız kadınların çoğunun şöyle bir zafiyeti bulunmakta. Mesela saçının bakımsız hemen internette adı sanı belli olmayan sitelerden doğal diye satılan krem ve kürler alıyorsunuz ve saçlarınız öncekinden daha bakımsız olduğu gibi saçlarınız dökülüyor ve neredeyse kel olma seviyesine geliyorsunuz. Bu nedenle size tavsiyemiz bilmeden ve araştırmadan gerek saçınıza gerekse de başka bir bölgenize hiçbir ürünü kullanmamanız olacaktır. Sorunlarınızı ya doğal yollardan ya da doktorların tavsiye ettiği ürünleri kullanarak gidermeniz sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın