Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma | Güzeldir

Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Herkes gayet sağlıklı, bakımlı, parlak ve bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Çekinmeden rahatlıkla gülebileceğiniz dişlerinizin olmasını kim istemez! Diş beyazlatmanı birçok yöntemi olmakla birlikte, hem dişlerinizin sağlığı ve sağlamlığı açısından hem de ekonomik olması nedeniyle doğal diş beyazlatma yöntemleri daha çok tercih edilir. Çünkü bir diş kliniğine gitseniz ve dişlerinizi beyazlatmak istediğinizi söyleseniz sizlere çıkaracakları fatura bir hayli kabarık olacaktır. Bütçenizi aşacak diyemiyoruz hatta bütçeniz bile yetmeyecektir. Bu yöntemle diş beyazlatma oldukça pahalıdır. Ama sağlıklı ve doğal maddeler kullanılarak yapılan dis beyazlatma yöntemleri sizler için hem ekonomik hem de daha pratik olacaktır.

Doğal olarak diş beyazlatma yöntemlerinden ilki, çoğunuzun da bildiği gibi karbonat mucizesi. Bilmeyenler belki şaşıracaktır. Karbonat keklere, pastalara katılıyor dişlere nasıl faydalı gelecek diye, hemen açıklayalım. Karbonat karbonik asidin bazlarla birleşmesiyle meydana getirdiği tuzların genel adıdır. Ayrıca metal katyonlarla tepkimeye girip, iyonik birleşikler meydana getiriler. Bunun sonucunda deterjan, sentetik, cam gibi malzeme ve materyallerin yapımında ham madde olarak kullanılabilir. Bunların dışında karbonat iyi bir diş beyazlatma yöntemidir. Dişlerinizi normal bir şekilde fırçaladıktan sonra daha sonra karbonat ile tekrar fırçalıyorsunuz. Devamlı olarak bu şekilde dişlerinizi fırçaladığınızda dişlerinizin tonunun açıldığını ve ağız kokusunu giderdiğiniz göreceksiniz.

diş beyazlatma yöntemleri

Doğal diş beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri de karbonat ve çileğin mucizevi etkidir. Nasıl mı? Diyebilirsiniz. Çilek malik asit içerdiğinden dişlerde kanamayı durdurucu ve plak oluşumunu engelleyici etkisi vardır. Karbonatın da köpürme etkisi olduğundan ikisi karıştırılıp dişler fırçalandığında gördüğünüze siz de inanamayacaksınız. İşe yarar yöntem olmakla beraber karbonatın içerisindeki taneciklerden dolayı çok fazla kullanmamalısınız. Aksi takdirde diş minelerine zarar verebileceği için bu yöntemi ayda 2 haftada 1 kere uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. En etkili yöntemlerden bir diğeri de her derde deva niteliğinde olan limondur. Limonu ikiye bölüp dişlerinizi ovarsanız farkı siz de göreceksiniz. Bu yöntemle dişleriniz biraz kamaşabilir, bizden söylemesi. Ayrıca muz kabuğu ve mandalina, portakal ve greyfurt gibi c vitamin içeren meyvelerin de kabuklarını macun haline getirip dişlerinize uygulayabilirsiniz. Tüm bu yöntemler her evde rahatlıkla bulunan malzemelerden ve doğal olduğu için denemenizde ve yararlanmanızda fayda var. Ekonomik diş beyazlatma yöntemleri sizlerin de tercihi olsun.

 

Beyaz dişli insanları gördüğünüzde bir hayli dikkatinizi çeker. Sonra düşünmeye başlarsınız. Acaba kendi dişimi, yoksa beyazlatma işlemimi uyguladı gibi birçok soru aklınıza gelir. Özellikle de aynı ortamdaki birinin dişi öyleyse çoğu zaman kendi dişinizden rahatsız olup saklayabilirsiniz de. Aslında tüm bunlara hiç gerek yok. İlk önce yapmanız gereken dişlerinizi sağlam bir bakımdan geçirmeniz ve diş doktoruna gidip tüm kontrollerini yaptırmalısınız. Sonra da bu doğal diş beyazlatma yöntemlerini uygulayabilir ve güzel dişlere sahip olabilirsiniz.

 

Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. şu bir gerçek güzel gülüşü olan insanlara her zaman hayran olunur.Dişler önemli dostlar

  2. Dişleri beyazlatmak için çileğin epey faydalı olduğunu birkaç yabancı kaynakta da görmüştüm. Gerçektende fayda sağlıyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın