En İyi Android Uygulamaları | Güzeldir

En İyi Android Uygulamaları

Güncel olarak birçok kişi tarafından kullanılan, işinize yaracağını düşündüğümüz en iyi android uygulamalarını bu yazıda sizlere tanıtacağız. Android tabanlı çalışan telefon ve tabletlerinizde çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayacak, güvenilir ve kaliteli uygulamaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Daha çok bilinen ve çok yaygın olarak kullanılan uygulamaların yanında, çok fazla bilinmeyen ancak android telefon ve tabletlerinde oldukça iyi iş gören uygulamalara marketten kolayca indirip kullanabilirsiniz.

Android Uygulamaları İnceleme

 

Maxthon web browser uygulaması

Android platformunda en iyi performansa sahip tarayıcılardan bir tanesidir Maxthon Browser. Kolay kullanılan ara yüzü sayesinde zorluk çekmeden bu web tarayıcısını kullanabilirsiniz. Tarayıcı iyi bir performans ve yüksek hızda bir deneyim sunmaktadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı birçok araca sahiptir. Örneğin ekran görüntüsü almak için ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan snap butonuna basarak kolay bir şekilde istediğiniz formatta ekran görüntüsünü cihazınıza indirebiliyorsunuz. Maxthon web tarayıcısı ziyaret etmiş olduğunuz sayfalardaki resim, video ve ses dosyalarını tanıyarak kolay bir şekilde cihazınıza indirebilmenizi sağlamaktadır. Verimliliği ve sadeliği sayesinde birçok web tarayıcısını geride bırakarak, daha fazla tercih edilir hale gelmiştir.

360 Security güvenlik uygulaması

Android kullandığınız cihazlarda belki de en başta gelen ihtiyaçlardan biriside iyi bir antivirüs uygulaması olacaktır. Google play de 100 milyon indirilmeye ve 13 milyon aktif kullanıcıya sahip olan bu 360 security güvenlik uygulaması ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz. 360 security antivirüs uygulamasın ile mobil cihazınızda bulunan uygulamaların ne gibi erişim izinlerine sahip olduğunu görebilirsiniz. İndirilen güncellemeleri, uygulamaları ve apk dosyalarını otomatik olarak tarar. Cihazınızdaki tehditleri ve güvenlik açıklarını bulur ve bunları giderir. İşe yarayan bir diğer özelliği de telefon veya tabletimizdeki gereksiz dosyaları temizler.

Applock kilitleyici

Facebook, whatsapp, instagram gibi fotoğraflarınız ve yazışmalarınızın bulunduğu uygulamaları meraklı gözlerden korumak için güvenli bir şekilde kilitleyip, kolay bir şekilde açmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Evernote not uygulaması

Evernote çok kullanışlı olan bir not tutma uygulamasıdır. Oldukça kolay bir şekilde not tutabileceğiniz ve oluşturduğunuz bu notları bütün android cihazları arasında senkronize edebileceğiniz bir uygulamadır. Notlarınıza hatırlatma eklediğinizde zamanı geldiğinde bildirim ekranınızda hatırlatmanızı görebiliyorsunuz.

Fleksy klavye

Android platformunda hızı ve kolaylığı açısından tercih edilen bir klavye uygulamasıdır. Özelikle mobil cihazlarda yazı yazılırken yapılan hatalar ve bunların geriye dönüp düzeltilmesi oldukça can sıkıcı bir durumdur. Fleksy klavye geometrik zekaya sahip teknolojisi ile dikkatsizce ve hızlı bir şekilde yazılan yazılarda yapılan yanlışlıkları gayet başarılı bir şekilde düzeltmektedir.

işe yarayan uygulama

 

Android cam scanner

Bu android uygulaması ile belgeleri tarayabilir resim ve pdf şeklinde cihazınıza kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz bu belgeleri uygulamada yer alan upload kısmını kullanarak bulut uygulamalarına kolayca yükleyebilirsiniz.

Görüşme kayıt uygulaması (ACR)

Acr görüşme kayıt uygulaması ile hem gelen, hem de giden telefon görüşmelerinizi süre sınırı olmaksızın farklı formatlarda kaydedebilirsiniz. Piyasada satılan bazı telefonlar çift taraflı ses kaydı özelliğini desteklemediğinden dolayı bu uygulama o cihazlarda çalışmayabilir.

Adobe photoshop touch

Bilgisayarlarda en başarılı ve en çok kullanılan fotoğraf düzenleme programı olan photoshop adobe firması tarından mobil cihazlarda kullanıma sunuldu. Şimdilik bilgisayarlarda kullandığımız kadar detay ve imkan sunmasa da android cihazlarda fotoğraf düzenleme işinde oldukça başarılı bir uygulama olarak göze çarpmaktadır.

Harita uygulaması here maps

Google maps ve yandex harita uygulamalarına alternatif olabilecek ölçüde başarılı olan bir harita uygulamasıdır. Here maps Nokia tarafından geliştirilmiş olan çevrimdışı kullanabilme özelliğine sahip, girilen adresi oldukça başarılı bir şekilde bulabilen bir uygulamadır. Aynı zamanda toplu taşıma ile ilgili bir rehberlik hizmeti de sunmaktadır. Nokia’nın haritalar konusundaki başarısı ile ortay çıkan bu uygulama Google maps veya yandex alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. 

Black player müzik uygulaması

En güzel yanlarından birisi reklamsız olması. Aynı zamanda mp3, ogg, wav gibi dosya formatlarını desteklemektedir. Harici ekolayzer kullanımına olanak sağlayan uygulamayı Google play’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın