En İyi Harita Uygulamaları | Güzeldir

En İyi Harita Uygulamaları

Son yıllarda en çok indirilen uygulamaların başında haritalar ve adres bulma uygulamaları gelmektedir. İnternet bağlantısı bulunan cihazlara yüklenen bu uygulama ve programlar ile gideceğiniz yerler, kolaylıkla bulunabilmektedir. Seyahatten önce gideceğiniz yere haritalar üzerinden rotalar oluşturarak en kısa mesafeyi belirleyebilirsiniz. Hem Android tarafında hem de İos platformlarında tercih edilen uygulamaların başında gelen harita ve adres bulma uygulamaları, devamlı güncellenen yapıları ile o anki trafik yoğunluğu ile ilgili bilgiler vererek, alternatif rotalar oluşturmaktadır. Google, yandex ve apple gibi platformların haritaları devamlı yenilenen bir yapıya sahip olduğundan adres bulmanızı kolaylaştıracaktır.

 

Google Maps Haritalar  

En çok kullanılan harita uygulamasıdır. Google maps sürekli yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarının, bu uygulamadan daha fazla yararlanmasını sağlamaktadır. Son olarak şehirlerin toplu taşıma araçları ile ilgili güzergah ve hareket saatlerini de uygulama bünyesinde toplamıştır. Google maps 220 ülkede harita hizmeti verebilmektedir. Kullanıcılarının konum bilgilerini kullanarak yakın çevrenizdeki taksi durağı, restoran, hotel ve cafe gibi ihtiyaç duyulabilecek yerleri de sizlere göstermektedir.   

 

Apple Haritalar

Ülkemizde pek kullanışlı olmasa da Apple yeni çalışmaları ile Türkiye de yeni bir atılıma geçmiş durumda. Apple son olarak harita uygulamasına toplu taşıma bilgilerini sunan özelliğini de aktif etmiş durumdadır.

 

Yandex Harita Uygulaması

Yandex navigasyon uygulaması özellikle ülkemizde oldukça fazla tercih edilen bir uygulamadır. Türkiye’de ilk defa anlık trafik durum bilgisini sunan uygulama olan yandex navigasyon. Doğru ve hızlı sonuç vermesi ile dikkat çekmektedir. Çevrim dışı kullanılabilen uygulamada yorum bırakabilme özelliği de bulunmaktadır.

 

İBB Cep Trafik

İstanbul büyükşehir belediyesine ait olan bu uygulama trafikte en büyük yardımcınız olabilmektedir. Doğru sonuçları kısa sürede size sunan uygulamanın artı bir özelliği de çalışma ve kapalı olan yolları kullanıcılarına sunmasıdır.

internet haritalar

Here Maps Uygulaması

100’den fazla ülkede hizmet veren here maps uygulaması, özellikle araçlarda çevrim dışı olarak kullanılabilen bir navigasyon uygulamasıdır. Şehirlerin toplu taşıma bilgilerinide sunan uygulamanın bir diğer artı yönü ise binlerce kapalı mekanın iç haritasını da kullanıcılarına sunuyor olmasıdır.

 

Moovit Uygulaması

Diğer harita ve navigasyon uygulamalarından farklı olarak Moovit uygulaması toplu taşımayı kullanan kişilere yönelik hizmet vermektedir. Bir yerden bir yere en kısa sürede hangi toplu taşıma aracını kullanarak ulaşabileceğinizi gösteren uygulama, otobüs, metrobüs, metro, tren ve vapur gibi toplu taşıma araçlarının hareket saatlerini ve güzergahları ile ilgili bilgileri de kullanıcılarına sunmaktadır.

 

Waze Uygulaması

Waze uygulaması da diğer harita uygulamalarından farklı bir yapıya sahiptir. Uygulama anlık olarak kapalı olan yolları, kaza ve çalışma olan yolları kullanıcılarına sunmaktadır. Aynı zamanda en ucuz yakıt istasyonlarını ve polis radar uygulama noktalarını da belirtmektedir.

 

Akıllı cep telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamalarından olan haritalar ile gideceğiniz yere kolay ve en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

En İyi Harita Uygulamaları (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Yandex Harita uygulamasını kullandım uzun bir süre, yanlış yola soktuğunda beri kullanmıyorum. Google haritalara geçtim.

  2. Apple fanı biriyim ancak haritalarını hala kullanamıyorum, çok fazla sorun yaşadım. Yakında düzelecektir ancak şimdilik Google ve Yandex.

  3. GPS Navigasyon ve Harita Sygic uygulamasını tavsiye ederim uzun zamandır kullanıyorum memnunum.

  4. 4 yıl önce araba navigasyon almıştım şimdi kullanmıyorum harita güncellemesi olmadığı için. Artık harita uygulamalarını kullanıyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın