Facebook Silme Facebook Hesabını Kapatma | Güzeldir

Facebook Silme Facebook Hesabını Kapatma

sosyal medya

Dünyanın en çok kullanılan, en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’ta  Facebook Silme işlemini kolay ve basit birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli nedenler ile Facebook hesabını kapatmak isteyebilirsiniz. Hesap kapatmaya geçmeden önce, hesabınızı kapatma onayı verdikten sonra aynı hesaba bir daha ulaşmanın imkansız olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Facebook’ta hesap kapatmanın haricinde birde Facebook hesap dondurma opsiyonu bulunmaktadır. Sizin belirleyeceğiniz tarihi kadar hesabınızı dondurabilirsiniz. Son yıllarda yeni çıkan sosyal medya uygulamaları ve mecraları ile Facebook popülaritesi yavaş yavaş azalmaktadır. Yeni çıkan iletişim araçları ile canlı video ve fotoğrafa dayalı uygulamaların daha çok kullanılması, Facebook’un aktif bir şekilde kullanımını azaltmaktadır.

Facebook Hesabını Kapatma

Facebook hesabı tamamen kapatmak için https://www.facebook.com/help/delete_account linke tıklayarak hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz.  Bu sayfada aşağıdaki görsel karşınıza çıkmaktadır. Burada hesabımı sil sekmesine tıklıyoruz. Hesabınızı neden kapatma istediğinizi soran bir soru ekranı karşınıza çıkıyor burada olan nedenlerden birini seçerek veya hiçbir neden belirtmeden işleme devam edebilirsiniz.

kalıcı facebook kapatma

facebook kapatma linki

Bizden şifremizi tekrar girmemizi istiyor. Daha sonra hesabınızın 14 gün içinde tamamen silineceğini belirten bir açıklama karşımıza çıkıyor ve bunu da onayladıktan sonra Facebook hesap kapatma süreci başlamış oluyor. 14 gün içerisinde hesabınıza tekrar girerseniz hesap kapatma işlemini iptal etmiş olursunuz.

Facebook Hesap Dondurma

Facebook hesabınızı kapatmak yerine sizin belirleyeceğiniz bir süreye kadar dondurabilmenizde mümkündür. Çeşitli nedenler ile Facebook hesap dondurma işlemini başlatmak için, sağ üsteki menüden ayarlara giriyoruz.

Facebook dondurma

Karşımıza çıkan sayfada güvenlik sekmesine tıklıyoruz ve çıkan sayfanın en sonundaki hesabını dondur sekmesine tıkladığınız zaman, tekrar şifrenizi girmenizi ister. Şifrenizi girdikten sonra hesabınızı ne kadar süre dondurmak istediğiniz soruyor. Burada istediğiniz süreyi seçerek işlemi tamamlamış oluyorsunuz. Hesabınızı dondurduktan sonra Facebook hesabınıza ilk girişinizde hesap tekrar aktif hale gelmiş olur.

 

Facebook silme işlemi yapmadan önce. Hesabı belirli bir süre dondurmak geri dönüş açısından daha kolay olmaktadır. Çünkü Facebook hesap kapatma yaptıktan sonra hesabınıza, yazışmalarınıza ve arkadaş listesine ulaşmanız mümkün olmamaktadır. İlgilenemediğiniz ve uzun süre girmediğiniz hesapları Facebook kendisi kilitlemekte veya kapatmaktadır. Uzun süre kullanılmayan hesaplar, Facebook hesap çalma riski taşımaktadır. Hesap açılırken kullanılan mail adresleri, ele geçirildiğinde Facebook şifre yenileme yapılarak, hesabınız başkasının eline geçebilir.

 

Facebook gibi sosyal medya uygulamaları pozitif yönleri ile arkadaşlarınız ve tanıdıklarınız ile kolay bir şekilde iletişim halinde kalmanızı sağlayan mecralardır. Ancak bir yönü ile sosyal medya uygulamaları bağımlılık yaratan ve oldukça fazla zamanınızı çalabilen uğraşlar olabilmektedir. Arkadaşlar, tanıdıklar ve akrabalar ile sanal ortamın haricinde bir iletişim sağlayamamak günümüzde bir hastalık olarak tanımlanmaktadır. Sosyal medya bağımlılığı olarak adlandırılan bu hastalık ile ilgili detaylı bilgilere bu http://guzeldir.com/sosyal-medya-bagimliligi/ adresten ulaşabilirsiniz.

Facebook Silme Facebook Hesabını Kapatma (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. 1 yıllığına hesabımı dondurmuştum ama tekrardan açtım. Kullanmamın sebebi facebook sayfam için yeni gönderi yayınlamak.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın