Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer | Güzeldir

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Gözaltı morlukların’dan şikayet etmeyen yoktur. Gözaltı morlukları yorgun ve bitkin görünüme sebebiyet vermesinden dolayı bir hayli rahatsız edicidir. Yorgunluk, stres, yaş ilerlemesi, hamilelik, demir eksikliği ve genetik nedenlerin yol açtığı gözaltı morluklarını en aza indirmek mümkündür. Gözaltı morlukları için krem ve diğer kozmetik ürünleri kullanmadan önce doğal yöntemlerden yararlanmakta fayda var. Doğal ürün ve besinlerin vücudumuza olan o kadar çok faydası var ki saymakla bitiremeyiz bu nedenle ilk önce doğal yöntemlerden yana olmalıyız.

Gözaltı morlukları için iyi gelen en bilindik sebzelerden olan salatalık cildin nem dengesini sağlayarak gözaltı morlukları ve gözlerdeki şişlikler için çok etkili bir yöntemdir. Salatalıkları ince halkalar halinde doğrayarak göz çevresine koyun ve 15-20 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Gerçekten de çok etkili bir yöntem olduğunu göreceksiniz. Diğer bir doğal yöntem ise çay mucizesidir. Evet, yanlış duymadınız, kültürümüzün bir parçası olan siyah çay gözaltı morlukları için de birebir. Bunun için tek yapmanız gereken sallama çay poşetlerini demledikten sonra soğutup gözlerinize koyabilirsiniz. Her gün yapabileceğiniz bu yöntemin kısa sürede faydasını göreceksiniz. Bu ve bunun gibi birçok doğal yöntemi evinizde bulunan birçok malzeme ile yapabilirsiniz.

Gözaltı morluklarına ne iyi gelir diye bakıldığında, çözüm için yardımcı olan ve mutlaka uygulamamız gerekenlerden bazıları şunlardır:

1-Sağlıklı ve dengeli beslenmek

2-İyi bir şekilde dinlenmek ve düzenli bir uyku uyumak

3-Mutlaka yüzünüzü soğuk su ile yıkamalısınız. Bu sayede kan akışınız hızlanacak ve cildiniz hep diri ve canlı görünecek. Yüzünüzü sıcak su ile yıkamanız ciltte sarkmalara ve gözaltı morluklarının daha da belirginleşmesine yol açacağından soğuk su kullanın.

4-Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlardan uzak durmalısınız.

5-Her gün mutlaka en az 2 litre su içmelisiniz.

 

Tüm bu yöntemler ile gözaltlarınızdaki morlukları ve halka görünümünü en aza indirebilirsiniz. Doğal yöntemler her zaman daha iyi sonuçlar vermekte olup, sağlığınız açısından da olumsuz sonuçlar doğurmayacağından rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Gözaltı morlukları ve şişlikleri için doğal yöntemler dışında da gözaltı serum ve kremleri gibi ürünlerde bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanmak sizin tercihiniz fakat bu konuda bilmeniz gereken bazı notları belirtelim. Gözaltı krem ve serumları kullanmadan önce mutlaka iyice araştırmalı ve almak istediğiniz serumun marka analizini yapmalısınız. Birçok sitede birbirinden farklı ürünler olmasına karşın her ürünü de kullanmanız cildiniz veya oldukça hassas olan gözlerinize çok ciddi zararlar da verebilir. Bunun için bu tür ürünleri öncelikle bildiğiniz güvendiğiniz bir markadan veya firmadan temin edin. Sonra ilgili kişilerden ürün bilgisi alın veyahut internet aracılığıyla ürün hakkında kullanıcı yorumlarını fikir almak amacıyla okuyabilir ve faydalanabilirsiniz. Cildiniz ve sağlığınız için kullanacağınız ürünleri mutlaka araştırmalısınız.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Her sabah uykudan kalktığımda benim de gözlerimin altında morluklar oluyor. Ama elimi yüzümü yıkadıktan birkaç dakika sonra kendi kendine geçiyor 😀 Bilgi için teşekkürler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın