KAMERASI EN İYİ TELEFON MODELLERİ | Güzeldir

KAMERASI EN İYİ TELEFON MODELLERİ

Yeni bir cep telefonu alırken, incelenen ve dikkat edilen unsurlardan biriside cihazın üzerinde bulunan kamera kalitesidir. İnstagram, snapchat gibi fotoğraf dayalı sosyal medya mecralarının kullanımının artması ile fotoğraf ve video kalitesi iyi olan cep telefonları tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Yeni bir cihaz alırken, müşterilerin tercih sebeplerinden önemli bir yere sahip olan kameranın kalitesi, bu cihazları üreten markalar arasında da, bir rekabete yol açmıştır. Her cep telefonu üreten marka, fotoğraf ve video kalitesini artırmak için çeşitli teknolojiler ile ürettikleri cihazların üzerindeki kamera kalitesini arttırmaktadır. Kamerası en iyi telefon modelleri üretmek için birçok yeni teknoloji cihaza eklenerek, kaliteli fotoğraf ve video çekim deneyimi sunan cihazlar rakiplerine göre avantajlı bir seçeneğe dönüşmektedir.

Son yıllarda megapiksel yarışına giren cep telefonu üreticileri, telefon modelleri yazılımsal olarak fotoğraf ve video kalitesini artıran birçok teknolojiyi de cihazlarına eklemişlerdir. Bu yıl içinde, üretici markaların piyasaya sunduğu amiral gemi olarak tarif edilen cihazlarına fotoğraf ve video çekim kalitesi açısından bakalım.

 

Sony Xperia XA Ultra

Sony markasının kullanıcılara sunduğu en son telefonu olan Sony xperia xa telefon modeli kamera kalitesi bakımından oldukça dikkat çekiyor. Özellikle selfie kamerası olarak kullanılan ön kamerada yapılan geliştirmeler ile oldukça kaliteli fotoğraflar çekebiliyorsunuz. 16 mega piksel değerine sahip ön kamerada, az ışıkta bile performans sağlayan sensörler ile daha keskin ve parlak fotoğraflar çekmeniz mümkün. 6 inç ekrana sahip bu modelde, 21 mega piksel ana kamera bulunmaktadır. Hibrit otomatik odaklama özelliği sayesinde, hareketleri daha parlak ve bulanık olmayan bir şekilde yakalayabileceksiniz.

HTC 10

HTC firmasının çıkardığı son model olan htc 10, üzerinde yer alan kameraları ile size güzel ve kaliteli fotoğraflar çekme imkanı sunuyor. 12 mega piksel olarak karşımıza çıkan kamera değeri htc’de ultra piksel teknolojisi ile sunulmaktadır. Optik imaj sabitleyicisi, lazer odaklama, 26 mm lens ve 4k video çekimi gibi özelliklere sahip olan cihaz, düşük ışıkta mükemmel fotoğraf kalitesini yakalamayı hedeflemiştir. Htc 10’nun ön kamerası 5 mega piksel değerine sahiptir. Ön kamerasında da, optik imaj sabitleyici bulunmaktadır.

Samsung S7 Edge

Samsung’un bu modelinde Sony exmor rs sensörle desteklenen 12 mega piksel arka kameraya sahiptir. Samsung bu telefon modelleri ile az ışık bulunan ortamlarda daha keskin ve kaliteli fotoğraflar elde edebileceğinizi vaat etmektedir. Dual piksel özelliği ile hızlı odaklama sağlanıyor. Hareketli panorama ile geniş alanda oluşan hareketleri kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Arka kamera 4K çekimlerde 30 fps hızını yakalamaktadır. Ön kameraya gelindiğinde, 1440p video kaydedebilen, 120 derecelik geniş açıya sahip, 5 mega piksel değerinde bir kamera ile karşılaşıyoruz. Özellikle selfie çekiminde kullanılabileceğiniz, sahne ışığı modu ile kaliteli selfie fotoğrafları elde edebileceksiniz.

cep telefon kamera

İPHONE 7

Piyasadaki en iyi kameralara sahip telefonlardan biride kuşkusuz İphone 7’dir. İphone bu modelinde kamera bakımından oldukça ciddi yenilikler ile kullanıcılara sunulmuştur. 12 mega piksel değerine sahip kamerasında, çift lens teknolojisi ile daha kaliteli fotoğraflar çekmenize olanak sağlamaktadır. Optik imaj stabilizasyonu ile kamera titremelerini 3 kata kadar azalmaktadır. Hdr, elle odaklama, otomatik odaklama, panorama, sesli komut, yüz tanıma gibi daha birçok seçeneği de kullanıcılarına sunmaktadır. Apple bu yeni telefonunda ön kamerayı 7 mega piksel değerine yükselmiştir. Ön kamera ile FHD videolar oluşturabilirsiniz. Sahip olduğu özellikler ile İphone 7 modeli çok daha etkili bir fotoğraf deneyimi vaat etmektedir.

LG G5  

Ülkemizde oldukça popüler olan LG markasının son çıkardığı telefon olan g5 modeli özellikle insan gözünün görebileceği açıdan daha fazla bir açıyla fotoğraf çekme olanağı sunmaktadır. Sağlamış olduğu 135 derecelik açıyla konser, stadyum, manzara fotoğraflarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. LG G5 modelinde 16 ve 8 mega piksel değerine sahip iki kamera kullanılmıştır. 8 mega piksellik ön kamerası ile Full HD videolar çekebilirsiniz. OIS destekli kameralarında, lazer oto fokus ve çift tonlu led flaş özellikleri bulunmaktadır.

HUAWEİ P9

Çinli telefon üreticisi Huawei firmasının çıkardığı son model olan P9 arka tarafında yer alan 12 mega piksellik çift kamerası ile oldukça ilgi çekiyor. 8 mega pikselllik otofocus özelliğine sahip ön kamerası bulunan P9 modeli Leica teknolojisi ile müşterilere sunulmaktadır.

Cep telefonlarında kamera kalitesinde yaşanan rekabet ile birçok yeni teknoloji cihazlarda kullanılmaya başlanmıştır. Her modelin mega piksel değerinin yanı sıra daha kaliteli fotoğraf ve video çekimini sağlayacak, yazılımsal iyileştirmeler ve yeniliklerde yeni cihazlarda görülmektedir. Telefon tercihinde kameraların mega piksel değerlerinin yüksek olması kaliteli fotoğraflar elde edebilmek için tek başına yeterli bir faktör değildir. Bu değerin yanı sıra kameranın lensi, sensörü ve yapısı gibi daha birçok etken fotoğraf kalitesinde önemli bir rol üstlenmektedir.

KAMERASI EN İYİ TELEFON MODELLERİ (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. iphone der ve susarım.şuan da piyasa da iphone den daha iyi kameraya sahip bir telefon daha yok

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın