Kırışıklara Karşı Öneriler | Güzeldir

Kırışıklara Karşı Öneriler

İnsanlar gerek kadın gerekse de erkek olsun ne kadar bakımlı olsalar da zamana karşı koyamamaktadır. Yani farkında olmadan yaşlanmakta ve var olan yer çekimine ne yazık ki karşı koymayız. Yıllar geçtikçe vücudumuzda ve cildimizde değişiklikler fark ederiz. Bu değişiklikler cilt lekelenmeleri, benekler, benler, damar belirginlikleri ve tabii ki kırışıklıktır. Bunların içinde en önemli paya sahip olan ve görsel anlamda oldukça bizleri rahatsız eden kırışıklıklar bir nevi kaderimiz. Eninde veya sonunda mutlaka cildimiz ve vücudumuzda kırışıklıklar olacak. Fakat erken yaşlarda bunu en aza indirgemek bizim elimizde. Belki yok olmayacaklar fakat en azından kırışıkların en alt seviyeden yukarı çıkmasına engel olabiliriz.

Günümüzde kırışıklıklarla ilgili birçok çözüm önerisi sunulmakla beraber doğal yöntemlerde oldukça tercih edilmektedir. Her ne kadar kırışıklık serumları veya kırışık karşıtı kremler olsa da doğal yöntemlerin her zaman daha faydalı ve yan etkisiz olduğunu bilmemiz gerekir. Şöyle örnek verecek olursak, en basiti bir nemlendirici kremin dahi yüzde tüylenme yapabildiğini söyleyebiliyorsak eğer yine bu kırışıklık karşıtı ürünlerde de bu tür yan etkilere rastlayabiliriz. Bu nedenle de belirttiğimiz üzere doğal olan kırışıklık maskeleri sizler için daha yararlı olacaktır. Kırışıklık maskelerinin en çok tercih edilen ve faydalı olan doğal maddeleri neden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz. Mesela cilt lekeleri ve kırışıklıkları için limonlu maske, yine kırışıklıkları azaltan diğer doğal besin ve maddelerden yoğurtlu ballı ve muzlu maske ile yağlı ciltler için besleyici havuç maskeleri gibi vitamin yönünden zengin olan besin ürünleriyle kırışıklık sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu vitamin yönünden zengin besinlerle hem kırışıklarınızı gidermiş olacak, hem de cildinize doğal maske de uygulamış olacaksınız.

Cilt kırışıklıklarını doğal yöntemlerle en aza indirmeniz mümkün. Fakat sizlerin de bazı detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Mesela kırışıklı ilgili çözüm önerilerinden önce kırışıklıkları artırıcı şeylerden kaçınmak gerekir. Bunlara özellikle sigara ve kahveyi örnek verebiliriz. Çünkü aşırı kahve sigara tüketimi vücudunuzdaki su oranını azaltarak sizlerin erken kırışıklarla karşılaşmanıza ve cildiniz sıkılığını kaybederek sarkmasına yol açar. Bunun yanında da cilt tonunuzu koyu ve lekeli bir görünüm haline gelmesine katkıda bulunur. Bu nedenle ilk önce bu alışkanlıklardan kurtulmalı, daha sonra da kırışıklık gideri doğal maske ve kürleri kullanmalısınız. Unutmayın sıkı ve parlak bir cilt elde etmeniz imkânsız değil.

Etiketler:

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın