Kirpik Uzatma Yöntemleri | Güzeldir

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Uzun ve yoğun kirpiklere sahip olmak birçok kadının arzusuzudur. Özellikle de özel günlerde makyaj yapılırken, kirpikleri kısa ve az olan kadınlar bunun eksikliğini bir hayli fazla hisseder. Bunun için de çoğu zaman takma kirpik, kirpik kıvırıcı ve ipek kirpik gibi ürünler kullanılır. Tabi bu yöntemler anlık düzeltme ve görünüm sağladığı için pek de içinize sinmez. Çünkü mecburiyetten yapılır. Kim istemez uzun, sık ve siyah kirpiklere sahip olmak? Aslında kirpiğini doğal yollarla hacimli ve uzun kirpikler haline getirmeniz imkânsız değil. Kirpik uzatma yöntemleri ile kirpiğinizi uzatabilir ve takma kirpik ve kirpik kıvırıcılara ihtiyacınız kalmaz. Bu yöntemlerden bazılarını şöyle sıralayabilmemiz mümkün.

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri

1- Güzel kirpiklere sahip olmak istiyorsanız öncelikle beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Özellikle de E vitamini içeren havuç, muz gibi ürünleri bolca tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra yine e vitamini yağlarını kirpiklerinize masaj yaparak sürerek kirpiklerinizin uzamasına ve dolgunlaşmasına katkı sağlayabilirsiniz.

2- Kullandığınız makyaj ürünlerinin kaliteli ve doğal mineralli olanlarını tercih etmeniz cildiniz ve kirpikleriniz için daha faydalı olacaktır. Kirpiklere en çok zarar veren kirpik kıvırıcılar, takma kirpikler, ipek kirpikler gibi ürünlerden uzak durmanızı öneririz. Çünkü bu tip ürünler ve kalitesiz makyaj ürünleri ve maskaralar kirpik dökülmelerine yol açtığından bu ürünlerin kullanımına oldukça dikkat etmelisiniz.

3- Kirpiklerinizi zeytinyağı ve badem yağı gibi doğal yağlarla kirpik diplerinize masaj yaparak kirpiklerinizin tamamına uygulayın. Tabii kirpiklerinizi her gün kirpik fırçası ya da temiz bir maskara fırçası ile tarayın.

4- Kesinlikle göz makyajınızla uyumayın. Cildinizdeki veya gözünüzdeki makyajla uyuduğunuzda kirpikleriniz nemden yoksun kalıp kuruduğundan dolayı dökülebilmektedir. Hem cildiniz için hem de kirpiklerinizin sağlıklı uzaması ve sıklaşması için makyaj temizliğinizi güzel bir şekilde yaparak E vitamini veya diğer organik yağlar ile masaj yapabilirsiniz.

5- Kirpiklerinize içerisinde besleyici yağların bulunduğu ve yoğun nemlilik sağlayan ürün olan vazelini de kullanabilirsiniz. Vazelin yağlı ve nemlendirici yapısı ile kirpiklerinizi dipten uca çok iyi bir şekilde nemlendirir ve kirpik uzatma sağlar.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu işlemleri uyguladığınızda daha sağlıklı ve yoğun kirpiklere ulaşabilirsiniz. Genetik faktörlerin de bir hayli etkili olduğu kirpik dökülmelerinizi de doğal yollarla giderebilirsiniz. Ayrıca piyasada satılan kirpik uzatıcı serum ve diğer kirpik ürünleri bulunmaktadır. Dilerseniz onları da tercih edebilirsiniz. Fakat bu konuda da oldukça dikkatli olmalısınız. Ürün hakkında iyi bir araştırma yapmadan ve uzaman kişilere danışmadan kullanmamanız daha iyi olacaktır. Çünkü bu tip ürünlerin içerisinde farklı maddeler olabileceğinden kirpiklerinizin uzamasını beklerken tam tersi bir sonuçla da karşılaşabilirsiniz. Kirpikleriniz dökülebilir ve eskisinden daha kötü duruma neden olabilirsiniz. Bu nedenle bu tür ürünler hakkında bilgi sahibi olmadan ve araştırma yapmadan satın almamalı ve kirpiklerinize uygulamamalısınız.

 

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın