Liposuction Nedir | Güzeldir

Liposuction Nedir

Tüm kadınların sorun ettiği ve kabusu olan şey tabii ki vücut bölgelerinin fazla yağlarıdır. Özellikle de basen, bacak, göbek ve bel bölgelerindeki yağlar kadınları bir hayli kilolu ve geniş gösterir. Son zamanlarda bunun için geliştirilen yağ aldırma yöntemi bir hayli talep görmektedir. Liposuction nedir diye açıklayacak olursak bu yöntem sanıldığının aksine kilo verme yöntemi değildir ve o şekilde algılanmamalıdır. Bu yöntem diyet ve spor ile yok olmayan inatçı bölgesel vücut yağlarını eritme ve inceltme yöntemidir. Kadınların yakınmalarına bakarsak genelde bölgesel şikayet söz konusu. Bazı kadınlar gayet iyi bir fiziğe sahip olmasına rağmen, doğum kiloları veya başka nedenlerle göbek ve bel çevresindeki yağlarından kurtulmak isteyebilir. Başka bir kadında sadece basenlerindeki fazlalık yağlardan rahatsız olup bu bölgedeki yağlarından kurtulmak isteyebilir.

         Tüm bu sıkıntı ve şikâyetlerinizden bu yöntem ile ağrısız, sızısız ve kolay bir şekilde operasyon geçirip kurtulabilirsiniz.  Ayrıca bu yağ aldırma yöntemi hamile ve dolaşım sisteminde bazı tıbbi problemleri bulunanlar hariç gencinden yaşlısına herkes tarafından kullanılabilen bir yöntemdir. Herkes tarafından kullanılabilir bir yöntem olmasına karşın daha genç yaşlar ile yaşı ilerlemiş kişiler için aynı oranda etki göstermeyebilir. Yani geç yaştakilerde daha erken etki gösterip sonuca ulaşılması da o denli kolay olmaktadır.

          Liposuction ’un farklı yöntemleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri klasik liposuction yöntemidir. Bu yöntem inceltme yapılacak bölgede küçük kesiler açılır ve çeşitli yöntemler ile bölgedeki yağlar eritilir. Bu eriyen yağlar enjektör yardımıyla vakumlama ile alınır. Bu operasyon yapılırken kesi izleri kalmaması için özellikle bölgenin kıvrımları veya iç çamaşırınızın altındaki yerlerden ameliyat yapılmaktadır. Bu da estetik görünümünüzün kusursuz görünmesini sağlayarak ince bir görünüme kavuşursunuz. Yağ aldırma bir de lazer ile yapılmakta olup klasik yöntemine göre daha erken sonuç vermekte ve daha çabuk iyileşme süreci olmaktadır. İyileşme süreci de öyle düşündüğünüz gibi uzun süreler değildir. Liposuction sonrası birkaç güne işinize dönebilir 1 hafta sonra da diğer tüm faaliyetlerinize rahatlıkla deva edebilirsiniz.

          Liposuction yaptırmak isteyenlerin ilk önce doktor kontrolünden geçmesi ve ona göre karar verilmesi gerekir. Çünkü bazı bölgesel vücut yağları spor ve diyet yaparak giderilebileceğinden direkt liposuctiona yönelmemek gerekir. Eğer yıllardır süregelen basen, bacak, karın, uyluk gibi bölgelerde yağ sorunlarınız var ve sizi oldukça rahatsız ediyorsa bu yöntemi uygulamalısınız. Bunun yanı sıra bazı bölgelerinizde biriken yağların ne için olduğunu da doktorunuzdan öğrenmelisiniz. Sizde oluşan bu durum belki de bir rahatsızlığınız sonucu oluşmaktadır. Bu nedenle diğer muayenelerinizi ve tahlillerinizi yaptırdıktan sonra estetik cerrahına başvurmanız sizler açısından daha faydalı olacak ve daha etkin ve verimli bir operasyon geçireceksiniz. Bu sayede de güzel ve hoş görülen orantılı bir vücuda sahip olacaksınız.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın