MAKYAJ HİLELERİ | Güzeldir

MAKYAJ HİLELERİ

İnsanlar hep farklı yaratılmışlardır. Kiminin burnu uzun kiminin ki kısa, kiminin gözü yeşil veya mavi kiminin ki kahve, kiminin dudakları küçük ve ince kimininki de dolgun yani doğuştan botokslu. Bu özellikleriyle insanlar birbirinden ayrılırlar. Tek tip olduğumuzu bir düşünelim. Nasıl bir karmaşa ve kaos ortamı olurdu değil mi! Böyle bir durum olmaması için Allah bizleri birbirimizden farklı olarak yaratmış ki herkes birbirini ayırt edebilsin diye. Farklı özelliklere sahip olan insanlar bazen kendilerinde olmayanı isteyebiliyor çoğumuzda da olduğu gibi. Mesela göz rengi kahve olan birinin mavi ya da yeşil renk lens alıp takması, esmer olanın sarışın olmak isteyerek saçını boyatması veya tam tersi beyaz bir tene sahip birinin esmer görünebilmek için solaryuma girmesi gibi birçok örnek verebiliriz. Her şeyin doğalı makbul olsa da insanlar gerek psikolojik gerekse de değişiklik için bu yöntemlere başvurulabiliyor. Birde son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan ve yeni bir makyaj trendi haline gelen makyaj hileleriyle yüzünüzdeki bölgeleriniz olduğundan farklı görünerek size daha değişik bir görüntü veriyor.

          Makyaj hilelerinden bazılarını açıklayalım. 1- zeytin veya nane yağını rujunuzla karıştırıp dudağınıza sürerseniz daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. 2- Kirpik kıvırıcınızın iç kısmına eyeliner sürerek kirpik kıvırma işlemini yaptığınızda hem kirpikleriz kıvrılmış olur hem de eyeliner sürmüş olursunuz. 3- Küçük göz yapısına sahipseniz ve gözlerinizin iri gözükmesini istiyorsanız gözünüzün iç kısmına beyaz kalem sürebilirsiniz.4-Dalgınlıkla ten renginizden daha koyu renk bir fondöten aldıysanız şçşne biraz nemlendirici krem katarak renk tonunu açabilirsiniz.5- Gözünüze far sürmeden önce beyaz kalem uygularsanız gözleriniz daha etkili ve dikkat çekici görünecektir. 6- Rujunuz tüm gün kalıcı olsun istiyorsanız rujunuzu sürdükten sonra bir peçete yardımıyla üstüne hafif bastırarak fazlalığı alabilirsiniz. 7- Ojenize desen yapmak için delikli yara bandı ya da şekilli kağıt şablonu kullanabilirsiniz. 8- Zamandan tasarruf etmek için veya zaman sıkıntınız varsa banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı havlu yerine tişörtle kurulamanız daha pratik olacaktır. Burada bahsettiğimiz tüm makyaj hileleri ile görünümünüzü anlık değiştirebilirsiniz. Bu kullanabileceğiniz pratik yöntemlerle etkili bakış ve gözlere, dolgun dudaklara ve desenli tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Doğru makyaj

Tabii tüm bu saydıklarımız yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece anlık küçük değişimden ibarettir. Bazı makyaj hileleri ise kadınları olduğundan çok farklı göstererek çok farklı sonuçlar doğurabilmektedir. Son zamanlarda TV ve haberlerde de sıklıkla duyduğumuz çok profesyonel makyaj hileleriyle çok farklı bir görünüme sahip olarak çoğu zaman karşısındaki kişileri kandırmak için kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Bir kadın ve erkek evleniyorlar sabah olduğunda erkek eşini tanıyamıyor ve hemen boşanma davası açıyor. Hatta medyada eşini hırsız sananları bile duyduk. İşte bu kadar vahim durumlara düşmemek için bu tür profesyonelce yapılan makyaj hilelerinden uzak durulmalı yukarıda önerdiğimiz makyaj hilelerini uygulayabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın