Makyaj Yapmanın Püf Noktaları | Güzeldir

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Her kadın son derece bakımlı ve güzel olmak ister. Gittikleri her yerde ve her zaman daima hoş ve şık bir görüntüde olmak onların en hassas noktalarıdır. Gerek günlük yaşantıda, gerek özel davetlerde veya düğünlerde olsun bayanlar birbirleriyle şıklık yarışına girerler. Şıklık bilinenin aksine sadece kıyafet değil, bir bayanın kıyafetiyle, saçıyla, makyajıyla, çantasıyla ve aksesuarlarıyla bir bütün olarak ele alınır. Aslında şöyle bir durum vardır. Daha doğrusu halk arasında bilinen bir felsefe de diyebiliriz. Şık ve güzel kadın her yerde şık ve güzeldir. Evet doğru ama bunun istisnası bayanlara da rastlamamız mümkün. Yani sadece düğünlerde veya özel günlerde bakımlı olup günlük yaşantıda eşofman ile dışarı çıkanlarımız da var. Tabii bunu ayıplamak ya da o bayanları yaftalamak için söylemiyoruz. Ama bizce eşofman göze pek hoş gelmemekle birlikte kısa bir mesafeye gidiyorsunuz diye çok özensiz giyinmeniz de sizlere zaman zaman çok bakımsız bir görüntü veriyor. Burada bahsettiğimiz spora giderken eşofman giymeniz veya alışverişe giderken düğüne gider gibi giyinmeniz değil. Bunların tam tersine yerine göre giyinerek şıklık elde edilebilir tezidir.

Kadınların hepimizin de bildiği üzere çirkin olanı yoktur ve olamaz da. Kadınlar toplumumuzda çok önemli ve kutsal bir değere sahip olduklarından onları kırmak veya üzmek gibi bir töhmet altına girmeyiz ve girilmemeli de. Sadece bütünüyle şıklık nasıl olur onun hakkında biraz bilgi verelim ve sizleri bilinçlendirelim istiyoruz. Kadınların çok önemsedikleri şeylerden biri de saçlardır. Saçlar kadınların ilk etapta en çok göze çarpan yeri olması bakımından bakımı ve boyası da çok önemlidir. Saçların bakımlı, fönlü veya maşalı bir şekilde kullanılması çok göz alıcı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Gelelim saç şeklinden makyaj yapmanın püf noktalarına. Saçlarınızı düzleştirdiniz dışarı çıkacaksınız. Bizim tavsiyemiz makyaj yapmadan çıkmamanız üzerine olacak. Eğer saçlarınızı salaş bir şekilde toplayıp spora, koşuya veya bu tarz rahat bir yere gidiyorsanız makyaj yapmanın aksine yapmamanızı öneriyoruz. Çünkü spor yaparken yüzünüzde makyaj olmaması cildinizin çok iyi bir şekilde nefes almanızı sağlayarak sporu daha çok anlamlı kılar. Ama diğer türlü öğle arası bir yemeğe ya da arkadaşınızla bir buluşmaya gidiyorsanız hafif de olasa makyaj yapmanız cildinizi canlandıracağı gibi soluk durmanızı da engelleyecektir.

makyaj incelikleri

Makyaj püf noktalarında söyleyeceğimiz en önemli şeylerden biri cilt tonunuza göre pudra, fondöten veya allık kullanmanızdır. Çünkü çok koyu bir ciltte light bir pudra kullanırsanız çok itici ve kötü bir görüntüye ulaşırsınız. Bu nedenle cildiniz medyum yani orta renkte ise sizde medyum renk pudraları tercih etmelisiniz. Göz makyajında ise yine göz şekliniz ve göz renginize göre makyaj yapmalısınız. Gözleriniz hafif çekik ise eyeliner gözlerinizi ön plana çıkararak çok ışıltılı görünmenizi sağlayacaktır.

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. öncelikle insanların size bu nasıl makyaj yapmış demesini istemiyorsanız sade bir makyaj tercih etmelisiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın