Netflix Türkiye’deki En İyi Netflix Dizileri | Güzeldir

Netflix Türkiye’deki En İyi Netflix Dizileri

İnternet üzerinden dizi ve film gibi medya içeriklerini izleyebilmenizi sağlayan dizi, film platformu artık Türkiye’de. Peki nedir bu netflix? Amerika merkezli olan şirket dizi, film ve benzeri birçok medya içeriğini belirli bir abonelik ücreti ile kullanıcılarına sunan bir medya platformudur. Şirket bu yıla kadar Amerika, Avusturalya ve Avrupa kıtasında birkaç ülkede hizmet veriyordu. Bu yıl yaptıkları açılım ile 130 ülkede hizmet vermeye başlayan şirket. Yabacı dizileri Türkçe dublaj ve Türkçe alt yazıları ile Türk kullanıcılara da hizmet sunmaya başlamıştır. Netflix Türkiye’deki çoğu içerik milyonların takip ettiği popüler diziler ve filmlerdir. Aynı zamanda yerli yapım olan birçok dizi ve filmde platforma dahil olmaya başladı. Bu yazıda en iyi Netflix dizleri hakkında değerlendirmeleri bulabilirsiniz.  

Amerika’da dvd kiralama şirketi olarak işe başlayan netflix markası, dvd kullanımının azalması online içerik tüketiminin artması ile internet üzerinden içerik sağlama işine ağırlık vermişlerdir. Bu işte oldukça başarılı olan netflix her 1 saate binlerce yeni üye kazanmaktadır. Netflix Türkiye bu yıl içerisinde Türk kullanıcılarını da dünyada oldukça popüler olan ve izleyici kitlesine sahip olan dizi ve filmleri izlemeye sunmuştur. Sade arayüzü ve kolay kullanılabilmesi artı yönlerindendir. Birçok dizi ve filmde Türkçe dublaj veya Türkçe alt yazı seçenekleri vardır. Görüntü kalitesini sizin internet hızınıza göre en yüksek seviyede ayarlayabilmektedir.

 

Netflix Dizileri

 

Narcos

Netflix’in sadece kendi platformu için hazırlamış olduğu Narcos dizisi; Tamamen gerçek bir hikaye olan Kolombiyalı uyuşturucu karteli Pablo Escobar’ın hayatını konu almaktadır. Bu dünyaca ünlü uyuşturucu kaçakçısının büyük bir servete kavuşmasını, hayatında yaşadığı dramları, yasadışı dünyadaki olayları gerçeğe paralel bir şekilde gözler önüne sermektedir.

 

netflix narcos dizi

Marco Polo

Dünya tarihinin ünlü seyyahlarından olan Marco Polo’nun Uçsuz bucaksız Moğol topraklarında yakalanarak, imparatorluk hizmetine girmesi ve diğer hükümdarlar ile oluşan çekişmeleri, Çin imparatorluğu ile oluşan olayları, ihanet ve entrika bağlamında işleyen bir yapımdır. İlk sezonu 2014 yılında gösterilen dizinin 2. Sezonu 2016 yılında gösterime sunulmuştur. Oldukça yüksek bütçeli bir yapım olan Marco Polo geniş bir izleyici kitlesine sahiptir.

netflix Marco polo

 

House of Cards

Bu dizi hakkında detaylara girmeden önce şunu söylemek gerekir ki politikaya ve politik entrikalara ilgi duymuyorsanız bu dizi size oldukça sıkıcı gelebilir. Kaliteli oyuncu kadrosu ve iyi bir senaryoya sahip olan House of Cards dizisi politik olayları ve politikada yer alan entrikaları üzerine işleyen bir yapıya sahip. Meraklıları tarafından oldukça ilgiyle takip edilen yapım netflix dizileri arasında yer alıyor.

 

netflix house of cards

Marvel’s Jessica Jones

Fantastik bilimkurgu sevenler için oldukça ilgi çekici bir dizi olan Marvel’s Jessica Jones çizgi roman sevenleri kalbini kazanmış durumda. Jessica Jones kimyasal bir sızıntıdan sonra insan üstü güçlere kavuşmaktadır. Ses hızında uçma yeteneğine sahip olan dizi kahramanının serüvenlerini anlatan dizi, 2015 yılından beri yayındadır.

 

netflix türkiye

Sense 8

Dram ve bilimkurgu severleri için oldukça ilgi çekici bir dizi sense 8. Dünyanın farklı noktalarından duygusal olarak bağlantılı 8 insanın yaşamını işliyor dizi. Kimlik, din, cinsellik gibi konulara dokunuşlarda bulunuyor.

netflix sense 8

 

Black Mirror

Diğer dizilerden oldukça farklı bir senaryoya ve işleyişe sahip. Her bölümde farklı oyuncular, farklı bir konu ve farklı mekanlar göreceksiniz. Gelişen teknolojinin getirdiği yeniliklere siyaset, sanat ve medya açısından hiciv bakışıyla konuları ele almaktadır. Bilimkurgu öğeleri ile destelenen dizi epik tarzda bir dizidir. 2011 yılından beri yayında olan dizi ilginizi çekebilir.

Black mirror dizisi

 

Master Of None

Komedyen Aziz Ansari’nin hayatından kesitler aktarılan dizi komedi sevenler için biçilmiş kaftan. Netflix dizileri içerisinde komedi kategorisinde en çok izlenen dizidir.

master of none netflix

 

Netflix Türkiye platformunda birçok yerli yapımda izleyicilere sunulmuş durumda. Bilgisayarınızdan, tabletinizden, cep telefonunuzdan ve televizyonlardan internetin ulaşabildiği her cihazdan bu dizi ve filmleri sorunsuz, reklamsız bir şekilde izlemeniz mümkün. Üyelik paketleri 3’e ayrılmaktadır. En düşük paket şu an için 15 tl civarındadır. İlk ay denemeniz için ücretsiz üyelik sunan netflix Türkiye kaliteli netflix dizileri ve filmleri ile sizleri buluşturmaktadır.

 

 

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın