Online Müzik Dinleme | Güzeldir

Online Müzik Dinleme

internetten müzik

İstediğiniz yerde istediğiniz türde müziğe ulaşmak için birçok uygulama ve site mevcut. Bu yazıda Android, İOS ve PC’de online müzik dinleme uygulamaları ve platformları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Geçmişten günümüze en çok gelişme gösteren teknolojilerden biriside müzik dinleme alanında geliştirilen uygulamalardır. Hem mobilde hem de bilgisayarınızda sevdiğiniz ve dinlemek istediğiniz şarkıları her an ulaşımınızı sağlayan bu platformlar ile sevdiğiniz tarzdaki müzikleri listeleyebilir ve bunlara benzer önerileri keşfede bilirsiniz. Plak, kaset, cd ve en son mp3 dosyalarından sonra artık müzik arşivleri sanal depolara taşınmış durumda binlerce şarkıyı ve ses dosyasını arşivleyen bu uygulamalar ile birkaç saniyede dinlemek istediğiniz müziğe internet bağlantısı bulunan her yerden ulaşmak oldukça kolaya bir hale gelmiş durumda.

Mobil tarafta Android ve İOS platformlarında en çok kullanılan ve kaliteli müzik dinleme uygulamaları ile bilgisayarınızdan, internetten müzik dinleme siteleri hangileridir?

Mobil Müzik Dinleme Uygulamaları

 

spotify uygulaması

Spotify Müzik

Android ve İOS platformunda en çok tercih edilen müzik uygulamasının başında gelen spotify nedir? Spotify mobil tabanlı cihazlarda oldukça kaliteli hizmet veren İsveç merkezli olarak ortaya çıkmış olan online müzik dinleme uygulamasıdır. Dinlemek istediğiniz müzik parçalarını şarkının adı, sanatçının adı, müzik türü, albüm adı gibi arama kriterlerini girerek ulaşabiliyorsunuz. Geniş bir müzik arşivine sahip olan spotify hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. ücretsiz versiyonunda reklamlar yer almaktadır. Cüzi bir ücret ile spotify premium yapma işlemini gerçekleştirerek reklamsız bir şekilde spotify’ın geniş arşivinden yaralanabilirsiniz. Dinlediğiniz ve sevdiğiniz müzik türlerini kategorize etmede oldukça iyi olan uygulamayı, aynı zamanda sosyal medya hesaplarınız ile senkronize ederek arkadaşlarınızın hangi müzikleri dinlediğini görebiliyorsunuz.

 

android ücretsiz müzik

Soundcloud Müzik

Android platformunda oldukça popüler olan bir başka uygulamada Soundcloud uygulamasıdır. Bu uygulama tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamanın en iyi özelliklerinden biriside yeni trend müzikleri keşfede bilmeyi kolaylaştırmasıdır. Bunun yanı sıra sevdiğiniz şarkıları listeleme, şarkıcıları ve Dj’leri takip etme özellikleri sunmaktadır. Soundcloud’ta müzik indirme özelliği bulunmamaktadır.

 

deezer müzik dinleme

Deezer Müzik

Bir diğer müzik yayın serviside Deezer’dir. Deezer milyonlarca şarkıyı arşivinde bulunduran binlerce radyo yayınını dinlemenize olanak sağlayan kaliteli bir müzik dinleme uygulamasıdır. Son zamanlarda popüler olmayan başlayan uygulamada ilk 14 gün yeni kullanıcılarına Premium kullanma imkanı sağlamaktadır. Yüksek kalitede müzik ve offline dinleme gibi artıları Deezer müzik uygulamasını tercih sebebi yapmaktadır.

 

Fizy Müzik

2011 yılında en iyi müzik uygulaması seçilen Fizy, Turkcell tarafından satın alınmış online müzik arama motoru ve bir online müzik kutusudur. Uygulamanın arayüzü oldukça sade ve kolay kullanıma uygun hale getirilmiştir. 30 dilde hizmet veren uygulamada 75 milyonu aşkın müzik parçası bulunmaktadır. Aynı zamanda radyo dinleme imkanı veren uygulama diğer müzik dinleme uygulamalarına iyi bir alternatif olarak görünmektedir.

 

Müzik Dinleme Siteleri

 

Lastfm

Lastfm sosyal ağ şeklinde geliştirilmiş olan bir müzik dinleme platformudur. Son birkaç yıla kadar oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu site geçen yıldan itibaren birçok ülkede yasaklanmasından dolayı inişe geçmiştir. Dünyaca ünlü sanatçıların popüler şarkılarını bulabileceğiniz gibi, yeni ve amatör gruplarında şarkılarını sitede bulabiliyorsunuz.

Grooveshark

Son zamanlarda oldukça popüler olan bir online müzik dinleme sitesidir. Kolay ve basit kullanıma sahip ara yüzü ile hesap oluşturup sevdiğiniz şarkılardan playlistler oluşturabilirsiniz. Geniş bir arşive sahip olan grooveshark.com hızlı bir servise sahip kullanışlı bir sitedir.

Semsix

Bu site birçok video paylaşım sitesinden dinlemek istediğiniz parçayı ve klipi bulup önünüze getiren bir yapıya sahiptir. Semsix.com sitesinde winamp tarzı playlistler oluşturup. Bu şarkıları mix’leme özelliği sunmaktadır.

İnternetin gelişmesi ve yaygınlaşması ile getirdiği özgürlüklerden biriside dinlemek istediğiniz bir müzik parçasını saniyeler içerisinde bulup dinleyebilmenizdir. Yüzyıllar öncesinden bir müzik parçasını veya yeni çıkan popüler şarkıları aynı platformlarda  bulup dinleyebilirsiniz.

Online Müzik Dinleme (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Yaklaşık 1 senedir Premium Spotify kullanıyorum çok memnunum ama dolardan dolayı aylık fiyatı 9.99TL’den 13.99 TL oldu.

  2. Turkcell fizy’i satın almadan önce çok daha iyiydi. last.fm de iyi gibi daha önce duymuştum ismini ama kullanmamıştım.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın