Peeling Nedir? Peeling Ne Zaman Ve Nasıl Yapılmalıdır | Güzeldir

Peeling Nedir? Peeling Ne Zaman Ve Nasıl Yapılmalıdır

peeling yapma

Cildiniz çeşitli çevresel etkiler ile zamanla canlılığını ve sağlığını kaybeder. Özellikle yüzünüzde kırışıklık, tahriş ve lekeler gibi sorunlar oluşmaya başlar. Cildinizin sağlığını ve canlılığını tekrar kazanmanızı sağlayacak olan Peeling uygulamasının ne zaman ve nasıl yapmanız gerektiğini yazının devamında bulabilirsiniz. Peeling nedir? Sorusunun cevabı olarak cildinizdeki ölü derilerin arındırılması işlemi olarak tanımlayabiliriz. Özellikle yüzünüze uyguladığınız peeling işlemi sonrası ölü derilerden kurtulan cilt daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmuş olur. Yüzünüze uygulayacağınız krem ve makyaj ürünleri cildinize daha iyi nüfuz ederek uygulamış olduğunu makyajın daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Ölü derilerin bu maske uygulaması yardımı ile alınması sonucu, Rahatsız olduğunuz lekeler, siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

 

Peeling uygulaması 3 derece olarak ayrılmaktadır. Birinci derece peeling uygulaması, yüzeysel peeling uygulaması olarak adlandırılmaktadır. Bu uygulamada cilt üzerinde fazla problemin olmadığı ve kolayca uygulanabilen meyve asitleri yardımı ile yapılmaktadır. İkinci ve üçüncü derece uygulamalar orta ve derin peeling uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Orta ve derin peeling uygulamasında ölü deri tabakası daha derin bir şekilde alınmaktadır. Bu iki uygulamanın bir uzman tarafından yapılması daha güvenlidir.

 

Peeling Maskeleri

 

Cildinizi tazeleyerek, yeni ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayacak evde hazırlayabileceğiniz birkaç maske tarifini sizle paylaşmak istiyoruz. Bu maskeler uygulamadan önce ılık bir duş alarak cilt gözenekleriniz açılmasını sağlamanız peeling maskesinin daha verimli olmasını sağlayacaktır. Peeling ne zaman yapılmalıdır sorusunun da cevabı olan duş sonrası maske uygulamasında, maske cildin tümüne dairesel hareketler ile masaj yaparak sürülmelidir.

 

Yüz için maske tarifleri

 

Canlılık kazandıran peeling maskesi

Malzemeler: Yarım çay kaşığı zeytin yağı, iki çay kaşığı öğütülmüş kahve, iki çay kaşığı bal.

Hazırlanışı: Yukarıda verilmiş olan malzemeler cam bir kasede, maske kıvamı oluşuncaya kadar karıştırılır. Cilde dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulanır. 5 dakika sonra ılık suyla cilt temizlenir. Haftada bir kez uygulayabileceğiniz bu maske ile cildiniz, daha canlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

 

Siyah noktalar ve lekeler için peeling maskesi

Malzemeler: Yarım yemek kaşığı elma sirkesi, iki yemek kaşığı yulaf ezmesi, 200 ml. Bal, yarım tatlı kaşığı sıcak su.

Hazırlanışı: Tüm malzemeler bir kapta karıştırıldıktan sonra masaj yaparak cilde uygulanır. 15 dk. Cilt üzerine bekletildikten sonra ıslak bir bez yardımı ile ovalanarak temizlenir ve ılık suyla cilt yıkanır. Haftada bir kez uygulanacak bu maske ile siyah nokta ve leke problemlerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

 

Cildinize parlaklık verecek peeling maskesi

Malzemeler: bir yemek kaşığı kırmızı mercimek, bir yemek kaşığı pirinç, bir yemek kaşığı kil ve nemlendirici krem,

Hazırlanışı: Kırmızı mercimek ve pirinç robot yardımı ile toz haline gelinceye kadar öğütülür. Toz haline gelen bu malzemelere kil eklenir ve nemlendirici krem ile cilde uygulanır. 15 dk. Cilt üzerinde bekletilir. Sıcak su ile cilt temizlenir.

siyah noktalar için maske

Düzenli bir şekilde yapacağınız peeling uygulamaları ile akne, siyah nokta, sivilce ve lekelerden kısa sürede kurtulabileceksiniz. Cildinizin daha genç ve canlı bir görünüme kavuşması için ölü derinin alınması gerekmektedir. Yukarıda tarifleri verilen maskeler ile cilt yüzeyindeki ölü deriden zahmetsiz bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.  

Peeling Nedir? Peeling Ne Zaman Ve Nasıl Yapılmalıdır (8 Yorum)

Yorum Yaz

  1. peeling uygulaması güzel bir cilt isteyen birisi için vazgeçilmez uygulamalardan bir tanesidir

  2. daha önce duymustum iş yerinden bir ark digerine bahsediyordu. ama ayrıntıları bılmıyordum tabi tesekkurler paylasım için

  3. eşim de bununla ilgileniyor. ona da bir arkadası tavsiye etmiş. aksam söyleyeyim de baksın bu sıteye..

  4. Doğal yapılan maskelerin daha etkili olduğunu düşünüyorum o yüzden bir markanın ürününü almak yerine kendimiz hazırlayabiliriz

  5. güzel peeling maske tanıtımları yapılmış.siyah noktalar için olanı en kullanışlısı

  6. peelink konusunda çok şeyler duymuştuk ama buradakiler daha anlaşılır ve geniş bir şekilde yazılmış çok faydalı oldu.

  7. Aslında işlem tam olarak bu değil biliyorum ancak yazın deri soymasından inanılmaz zevk alıyorum ya. bu manyaklığın tıpta bir adı vardır sanırım.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın