Selülit Problemi ve Selülit Kremleri | Güzeldir

Selülit Problemi ve Selülit Kremleri

Bütün kadınların korkulu rüyası olan selülitler maalesef çoğu kadında vardır. Portakal kabuğu görünümünde olan bu sorun, vücudumuzu oldukça kötü bir görünüme neden olmaktadır. Özellikle yaz mevsiminde bizim için daha çok sorun olan selilütler ile denize ve havuza girmemiz tam bir kâbus. Belki ünlülere olduğu gibi bizleri magazinciler haber yapmıyorlar ama yine de görülen manzara içler acısı. Plajda bütün gün şortla oturamayacağınız için mecburiyetten de olsa selülitlerimle beraber bikinilerimizi de giyerek deniz ve havuzumuza giriyoruz. Tabii keşke selülitlerimizi bırakıp denizimize öyle girebilme imkânımız olsaydı.

Ama maalesef onlarla yaşamamız gerekiyor diye de düşünmeyin. Çünkü Dünya’ da hepimizin de bildiği üzere her şeyin çaresi var fakat bir tek ölüm hariç. Onun dışında çözülemeyecek konu veya sorun yok. Bu demek oluyor ki selülitlerimizin de hatta selülitlerimizden kurtulmanızın da çaresi mevcuttur. Aslında selülit en çok yağlı ve şekerli gıdalardan dolayı kısacası beslenme kaynaklı olduğu unutulmamalıdır. Beslenmenize dikkat etmezseniz vücudunuzda ve cildinizde su birikir ve böyle bir kötü görüntü ortaya çıkar. Onun için ilk önce beslenmemize dikkat etmeli ve mutlaka spor yapmalıyız.

Aslında selülitin ortaya çıkması bir nevi vücudumuzun bizlere kırmızı alarm vermesidir. Yani vücudumuzda bir şeylerin yolunda gitmediğinin ve basenlerimizin kötü bir görünüme sahip olmaya başlamasının nedenidir. Selülitler kendi içinde önem derecesine göre ayrılmaktadır. Şöyle ki; eğer selülitleriniz ayakta ve sıktığınızda görülebiliyorsa hafif bir diyet programı ve düzenli sporla yok edebilmeniz mümkün. Fakat yatarken, otururken ve ayakta çok bariz bir şekilde kendini belli ediyorsa o selülitlerden hemen ve acilen kurtulmanız anlamına gelmektedir. Aslında selülitler de şöyle bir durum söz konusudur. Kimi selülit sorunu genetik faktörlerden kaynaklanmakta olup, kimisi ise doğumda alınan kilolardan sonra oluşan selülitlerdir. Hangi faktörden kaynaklanırsa kaynaklansın iyi bir beslenme ve diyet programıyla ve ayrıca olmazsa olmaz spor egzersizleriyle de kısa sürede selülitlere veda edebilirsiniz. Tabii en önemlisi eğer kilo probleminiz varsa ilk önce kilolarınızdan sonra bu sorundan kurtulma yoluna gitmenizi tavsiye ederiz.

Selülit de bir sağlık problemi olup mutlaka uzman bir doktora başvurmalısınız. İnternet ortamında veya arkadaşınız aracılığıyla elde ettiğiniz hiçbir ürün ve ilacı kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bazı selülit kremleri veya ilaçlar ters tepki yaparak selülitlerinizin daha da fazlalaşmasına ve daha ciddi sonuçlara yol açmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle herkesin tavsiye ettiği ürünü kullanmamanızı öneririz. Selülitlerinize veda etmeniz için yapmanız gerekenler; bol bol yeşil sebze, az yağlı ve hatta yağsız yiyecekler ile bakliyat tüketmektir. Hiç tercih etmeyeceğiniz ve uzak durmanız gereken şeyler de hiç şüphesiz kola, cips, şekerleme ve çikolata gibi abur, cubur gıdalardır. Fazla şekerli ve yağlı yiyeceklerden uzak durup düzenli spor yaparak istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın