Video İndirme Programsız | Güzeldir

Video İndirme Programsız

İnternette izlediğiniz videoları cihazınıza indirerek kaydetmek için birçok program ve eklenti mevcuttur. Ancak hiçbir program ve eklenti kullanmadan da video indirme programsız bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazıda program kullanmadan video indirmeyi, nasıl yapabileceğinizi görseller ile bulacaksınız. Facebook başta olmak üzere yüzlerce siteden istediğiniz videoyu birkaç tıkla indirebilirsiniz. Öncelik ile bu işlemi yapan birçok program ve tarayıcı eklentisi bulunmaktadır. Bu programlar yardımı ile kaydetmek istediğiniz video içeriğini istediğiniz formatta ve kalitede otomatik olarak yapabilirsiniz. Video indirme programları ile ilgili detaylı bilgiyi bu makalede video indirme programları bulabilirsiniz. Bazı sitelerde video indirme butonu bulunmaktadır. Bu buton yardımı ile istediğiniz içeriği indirebiliyorsunuz. Ancak çok kullanılan Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde bu özellik mevcut değildir.  Bu gibi indirme sekmesi bulunmayan sitelerden birkaç basit işlem ile video içeriğini bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

Programsız video indirme işlemi için örnek olarak Facebook’tan bir videonun üzerine tıklıyoruz. Açılan videoda sağ tık yaparak çıkan menüden Show video url sekmesine tıklıyoruz. Burada videonun bağlantı adresi karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlantı adresini kopyalayıp yen bir sekmeye yapıştırıyoruz.

Facebook video indirme

Kopyaladığımız bağlantıyı yeni sekmede açmadan önce http://www.facebook şeklindeki adreste “www” kısmı yerine “m” yazıyoruz. Adres http://m.facebook şeklinde oluyor. Daha sonra bağlantıya git denildiğinde indirmek istediğimiz video mobil sayfada görüntülenmiş bir şekilde karşımıza gelmektedir.

Bu işlemlerden sonra görüntülenen videoyu başlatıyoruz ve video üzerinde yine sağ tık yapıyoruz. Karşımıza gelen menüden Video olarak kaydet sekmesine tıklıyoruz böylece indirme işlemi başlamış oluyor.

programsız video indir

Oldukça kolay bir şekilde Facebook video indirme işlemi gerçekleşmiş oluyor. Facebook’un yanı sıra daha birçok sitede bu işlemleri uygulayarak istediğiniz videoları indirebilirsiniz. Video indirme işlemlerinde eklentilerde oldukça kolaylık sağlamaktadır. Birçok tarayıcıda kullanabileceğiniz ve işinize yarayacak bir eklentiyi tanıtmak istiyorum.

Chrome video indirme eklentisi

Chrome video indirme işlemleri için eklenti kullanmak istiyorsak chrome tarayıcısının menüsüne tıklıyoruz burada diğer araçlar sekmesine oradan da uzantılar sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza chrome eklenti sayfası gelecektir. Burada video indirme olarak arama yaptığımızda, birçok video indirme eklentisi karşımıza çıkmaktadır. En çok tercih edilen eklentiler. Video Downloader Professional, Video Download Helper ve Flash Video Downloader eklentileridir. Bunların hariciden daha onlarca eklenti mevcuttur. İstediğiniz eklentiyi kurarak kullanabilirsiniz. Chrome’nin yanı sıra mozilla gibi tarayıcılarda da bu eklentiler bulunmaktadır.

Video indirme programsız bir şekilde gerçekleştirmek yukarıda anlatıldığı gibi oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın