Vpn Nedir? Ücretsiz Vpn Programları | Güzeldir

Vpn Nedir? Ücretsiz Vpn Programları

Son zamanlarda oldukça sık duyar hale geldiğimiz VPN kısaltmasını, sanal özel ağ olarak açabiliriz. Kullanıcısına sunduğu özel ağlar ile internete bağlanmanızı sağlayan vpn uygulamaları internette daha güvenli ve daha özgür bir hareket olanağı sağlamaktadır. Birçok amaç için farklı alanlarda kullanılan vpn teknolojisi ile daha güvenli bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Ortaya çıkışı büyük işletmelerin internet üzerindeki veri alışverişlerinin güvenliğinin sağlanmasına dayanmaktadır. Yıllar içinde kişisel kullanımda da yaygınlaşan sanal özel ağlar kişisel bilgilerinizin korunması açısından önemli bir güvenlik seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Vpn kullanıcıları önce kendi ip adresleri ile kullandıkları vpn uygulamasının herhangi bir yerdeki sunucusuna bağlanırlar ve bu sunuculardan internete açılırlar. Sanal özel ağlarda veriler şifrelendiğinden dolayı bir gizlilik ve güvenlik durumu oluşmaktadır. Bu sanal özel ağlar ile gönderdiğiniz ve aldığınız bilgiler şifreli olduğundan dolayı veri güvenliğiniz sağlanmış olur.

 

Ücretli ve ücretsiz olarak kullanım imkanı veren birçok vpn servisi vardır. Ancak performans açısından ücretli vpn servisleri gayet iyidir. Yazımızın devamında tanınırlığa ve kaliteli olan vpn programlarını bulabilirsiniz.

Zenmate

Özellikle ülkemizde son zamanlardaki internet yasaklarından dolayı adı sıkça duyulan bir sanal özel ağ servisidir. Windows, Android ve İos tabanlı sistemlerde kullanılabilmektedir. Vpn Chrome ve Opera gibi tarayıcılarda eklenti olarak kurup kullanabilirsiniz. Ücretli veya ücretsiz olarak versiyon mevcuttur. Zenmate hız ve performans açısından tatmin edebilecek düzeyde bir hizmet sağlamaktadır.

Hotspot Shield

İnternet erişimin kısıtlanması ve yavaşlatılması durumlarında birçok kullanıcının tercih ettiği vpn servisidir. Ücretsiz vpn servisleri arasında en fazla tercih edilenidir. Hız olarak çok fazla iyi değildir. Ortalama bir hıza sahiptir. Cihazınıza yurt dışı ip atayarak internet gizliliğiniz sağlamaktadır. Bu servisin en rahatsız edici yanı ise reklam gösterimlerinin oldukça fazla olmasıdır.

Spotflux

Diğer bir ücretsiz versiyona sahip servistir. Horspot shield servisine hem performans hem de kolay kullanım açısından oldukça benzemektedir. Bu vpn servisinde de reklamlar biraz rahatsız edici olabilmektedir. Kota sınırlaması bulunmamaktadır.

Hideninja Vpn

Bu sanal özel ağ servisi oldukça basit hazırlanmış ara yüzü ile kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hidemyass

Özellikle ücretli vpn’ler arasında en kaliteli vpn hizmetini sunan servis olarak bilinmektedir. Bunun nedeni alt yapısında 150 ülkeye yayılmış olan sunucuları bulunmasıdır. Birkaç dakikalık inceleme ile kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz. Hız açısından oldukça iyidir. Bir hesap açıp herhangi bir paketi satın aldığınız anda, bu servisi bilgisayarlarınızda, tabletlerinizde, cep telefonlarınızda kullanabilmektesiniz. Çeşitli paketlerde çok sık olarak %50’ye varan indirim kampanyaları yapmaktadır.

vpn indirme

Yukarıda bahsettiğimiz vpn servislerinin yanı sıra daha birçok bu hizmeti veren servis bulunmaktadır. Yasaklı sitelere giriş, güvenli bir şekilde internete açılmak gibi birçok nedenden dolayı bu servisler kullanılmaktadır. Ancak bilinirliği ve kalitesi kanıtlanmış olan vpn uygulamalarını kullanmak kişisel bilgilerinizin korunması açısından önemli bir noktadır. Sizde devamlı surette vpn kullanmaya ihtiyaç duyuyor iseniz ücretli servisleri tercih etmenizi öneririz. Bu uygulamalara birçok yöntem ile ödeme yapılabilmektedir. Bitcoin ile ödeme alan vpn servisleri bulunmaktadır. Hiçbir vpn programları güvenliğinizi %100 garanti edemez ancak oldukça başarılı bir güvenlik sağlarlar. Üçüncü sahıslar’dan bilgilerinizin saklanabilmesi için internet üzerinde aldığınız ve verdiğiniz verilere kriptolama yaparak başkalarının bu bilgilere ulaşmasını ve müdahale edebilmesini engellemektedirler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın