YÜZ ŞEKLİNE GÖRE SAÇ MODELLLERİ | Güzeldir

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE SAÇ MODELLLERİ

Saçlar kadınların en özendiği ve en özeli diyebileceğimiz parçasıdır. Saçları uzun olan bir kadının saçlarını kısa bir model kestirmesi ve daha sonra bunun için üzülmesi de bundan kaynaklanır. Saçlarımızın ne kadar önemli oluşundan. Nasıl olsa kökü bende yine uzar desek de genel de üzülürüz. Fakat saç konusunda herkesin yani çoğu bayanın saçının uzun olmasına gerek yok. Hatta şöyle söylemeliyiz ki her kadına uzun saç maalesef yakışmaz ve tekdüze olmaktan kurtulamaz. Bu nedenle herkesin yüz şekline göre saç şekli belirlemesi ve ona göre kesim yapılması daha hoş ve güzel duracaktır. Eğer kare bir yüz şekline sahipseniz kısa, katlı ve omuz hizasında asimetrik saç kesim modelleri sizin çok hoş bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Bir diğer yüz şekli olan oval yüz hatları da hemen hemen her saç modelinin yakıştığı bir yüz şeklidir. Bu yüz tipine katlı kesimden ziyade daha çok düz ve aynı hizada olan saçlar daha güzel olacaktır. Bu demek değildir ki kısa saç kestirmek bu yüz tipine uyumlu olmayacaktır. Aksine kısadan, uzuna, dalgalı saçtan, düz saça kısacası çoğu saç modeline uyum gösterebilecek yüz tipidir.

Diğer bir yüz şeklimiz olan yuvarlak ve toplu bir yüz yapısına sahipseniz yüz hatlarınızı biraz daha ince ve uzun göstermeniz gerekmektedir. Bunun içinde daha çok düz uzun ve ortadan ayrılmış saçlar size farklı bir ahenk katacaktır. Bunun yanı sıra elmacık kemiklerinize doğru uzayan yan perçem şeklini de tercih edebilirsiniz. Diğer bir yüz tipimiz ise üçgen yani uzun çene yapısına sahip yüz tipimizdir. Bu yüz tipinde de düz, kısa ve katlı kesimlerden uzak durmanız göze en güzel şekilde hitap edebilmeniz açısından son derece önemlidir. Bu yüz tipine en uygun saç modeli aynı hizada olan ve uçlara doğru daha hacimli görüntüye de sahip olması açısından dalgalı saç modellerine yaklaşmanız sizi çok hoş bir görüme kavuşturacaktır. Yüz tipine göre saçın yanında ten rengine göre saç rengi de oldukça önemli bir kıstastır. Biraz önce de belirttiğimiz gibi her yüz şekline her saç kesimi hoş olmadığı gibi her cilt rengine göre de her saç rengi hoş durmamaktadır.

saç modelleri

Cilt renginiz kumral tonlarda ise çok şanslı olduğunuzu belirtmek isteriz. Çünkü kumral tondaki cilt tipine sahip bayanlara hemen hemen her renk yakışabilmektedir. En yakışan tonlar balköpüğü, karamel, kumral, kızıl ve sıcak bakır tonlarıdır. Eğer daha koyu esmer bir ten rengine sahipseniz sizler için en uygun olan saç rengi kumral, altın kahve, açık kızıl ve kızıl kahve tonları sizin için daha uygun olacaktır. Ayrıca sarı ve kumral tonlarında bir saç rengi düşünüyorsanız saçınızı boyatmadan önce kuaförünüze saçınızı analiz ettirebilir ve en uygun rengi yakalayabilirsiniz. Saç modelleri kolay bir şekilde belirleyebilir ve uygulayabilirsiniz.

 

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın